Je to skoro na den přesně rok, co jsem se rozhodl otestovat sám na sobě jednu z předpokládaných variant ekonomické sebevraždy a nabídnout své služby zdarma jako projekt DOGNET. Malý průzkum vzorku asi 50 lidí před spuštěním odhalil zajímavou skutečnost, že naprostá většina dotázaných předpokládá, že mi nikdo nic nezaplatí, když nabízím služby zdarma a nic je k tomu nenutí. Navíc je přece krize. Ovšem s dodatkem, že oni sami by i za služby zdarma zaplatili dle svých možností, protože přece nic na světě není zadarmo. Asi 10 lidí předpokládalo, že někdo zaplatí, ale větší množství ne. Tři tvrdili, že to může fungovat.
Můj původní bohulibý záměr, kdy jsem takto chtěl potvrdit nebo vyvrátit životní kréda majitelů, mých bývalých zaměstnavatelů, že všichni jsou svině a je potřeba k nim tak preventivně přistupovat, tak dostal další rozměr. Třetí rozměr spočíval ve zjištování reakcí klientů a v tom, jak dlouho to můžu se svými úsporami vydržet.

V polovině roku jsem byl, díky neustálému oddalování přechodu na s.r.o. v zastřešující firmě, nucen za vypůjčený kapitál založit firmu vlastní. Tím de fakto projekt skončil, ale na webu jsem ho nechal běžet, částečně z nedostatku času a částečně abych mohl dál hledat jehlu v kupce sena. Po roce to hledání vzdávám, jako firma nemůžu nabízet dumping typu "vše zdarma" a ukončuji projekt DOGNET. Projekt, který nejenže orientačně ukázal na procentuální zasvinění společnosti, ale odhalil i to, že jsme národ dokonalých jedinečných osobností.

Děkuji všem za spolupráci na projektu, za morální podporu v těžkých časech běsnící krize a řezníkům držím palce, aby to rychle vyřídili. Odhalení naleznete v sekci Ukončení projektu.

Petr Holas, jednatel a ICT heaphunter DOGNET s.r.o.

   
© Na stránce použit Joomla template Allrounder, autoři www.lernvid.com - texty, úprava template a scriptů Petr Holas, korektury Lenka Hubáčková © 2012 DOGNET