UPOZORNĚNÍ! NÁSLEDUJÍCÍ ŘÁDKY MOHOU U SLABŠÍCH JEDINCŮ VYVOLAT ZÁCHVATY PANIKY, EPILEPTICKÉ ZÁCHVATY, NECHUTENSTVÍ, SRDEČNÍ ZÁSTAVU, TIKY, ODCHOD DO KLÁŠTERA, DUŠNOST, ZTRÁTU PŘEDSUDKŮ, ZTRÁTU ZRAKU, ZTRÁTU SEBEDŮVĚRY, LÁSKU K BLIŽNÍMU, VYLUXOVÁNÍ LEDNIČKY, ZMĚNU SEXUÁLNÍ ORIENTACE, OSVÍCENÍ!

Táhnout projekt minimálně půl roku, aby se vůbec dalo mluvit o relevantních výsledcích, mě stálo zbylé úspory. Projevil se zde totiž paradox, který bych ve státě s největším počtem letáků s akcemi a dárkem zdarma na obyvatele včetně nemluvňat, psů, koček, papoušků a akvarijních rybyček, opravdu nečekal. Jakmile nabídnete vše zdarma, začne akcemi zmlsaný občan větřit kulišárnu. A když zjistí, že na stránce není žádný obrázek, je si už stoprocentně jist, že je to bouda.
Pak je tu jeden postřeh. Správný vyčůránek ví hned, že je to bouda i bez větření. Loví podobně lacino důchodce na poznávací zájezdy, na výhodné telefonní smlouvy, nebo na půjčky bez ručitele. Ten na takový průhledný špek neskočí.

1. Závěr: Model služeb zdarma odrazuje jak normální lidi, tak šmejdy. Vyhnou se mu ti, kteří mají vysoké mínění o sobě a nízké o ostatních. Tzn. podle průzkumu před spuštěním projektu se jedná o tu většinu, která tvrdila, že nikdo platit nebude, ale oni by platili. Takové službě se však vyhnou, protože nevěří ostatním.

2. Závěr: Za celou dobu se nenašel nikdo, pro výšezmíněnou vetšinu opakuji ještě jednou, NIKDO, kdo by mi nezaplatil. To, že se neobjevil vůbec nikdo bylo způsobeno určitě i mým přístupem, ale i kdyby se jich pár našlo, pořád je výsledek skoro přesným opakem očekávání většiny dotázaných.

3. Závěr:  Ani ne pětina lidí důvěřuje více či méně ostatním a jejich důvěra se ukázala správná.

4. Závěr: Skoro nikdo nedokáže určit, nebo nechce řešit, jaká je pro něj osobně hodnota takto poskytovaných služeb. Přestože byla služba nabízena zdarma, zaplatit chtěli, ale nevěděli kolik. Ode mne pak očekávali, že určím částku i když jsem deklaroval, že služba je zdarma a pokud chce platit, tak částku určuje klient. Častým odůvodněním toho proč bych měl částku určit já bylo např. "Nedostatek času to řešit", "Nedostatek znalostí v oboru", "Snaha mě neurazit", "Odložení na příště", "Že to je příliš jiné a kdyby to šlo, tak by raději klient upřednostnil běžný způsob určení ceny". Toto je pro mě osobně velice neradostné a nepříjemné zjištění.
----------------------------------------------------

ROZHŘEŠENÍ: Žijeme ve státě plném slušných lidí, kteří jsou přesvědčeni, že jsou slušnější než ostatní. Téměř všichni mají problémy se stanovením subjektivní ceny (hodnoty) toho co je pro ně důležité, případně se nechtějí touto hodnotou zabývat a dál se podle ní rozhodovat. V konečném důsledku to znamená, že "morálně flexibilní" servisní technik dokáže tyto slušné lidi pěkně vyždímat a ještě mu poděkují. Protože tahle plošná neschopnost stanovit si svou subjektivní cenu se určitě netýká jen ICT, nepřekvapuje mne že většina lidí má občas pocit že z nich někdo právě udělal hadr na podlahu. Prostě ten občas ždímne toho, ten zase támhletoho, ten někoho dalšího. Vychází mi z toho jediný závěr.
ŽIJEME VE SPOLEČNOSTI NEJSLUŠNĚJŠÍCH LIDÍ NA SVĚTĚ CO MILUJÍ ÚKLID A PROTO PŘI VHODNÉ PŘÍLEŽITOSTI HNED NĚCO NĚČÍM VYTŘOU.

   
© Na stránce použit Joomla template Allrounder, autoři www.lernvid.com - texty, úprava template a scriptů Petr Holas, korektury Lenka Hubáčková © 2012 DOGNET